pondělí 21. srpna 2017

Jih

Minule jsem projel cca půlku své každoroční trasy. Druhou jsem měl schovanou  na září. Jak je člověku líp, nevydrží. Tak jsem vyrazil na tu ušetřenou trasu už dnes. Z domova až do Horažďovic byla cesta stejná jako minule. Z Horažďovic dnes do Sušice - Hartmanic - a dále  Prášily - Kvilda - Černá v Pošumaví -  Lipno -  Vyšší Brod - Rožmberk - Český Krumlov - České Budějice - Týn nad Vltavou - Bernartice - Milevsko - přehrada Orlík - Solenice - Višňová - Dobříš a po D4 domů.
Vyjel jsem zase o 1/2 6. , ale dnes už bylo méně vidět , den se krátí. Za Březnicí vyšlo sluníčko a neopustilo mne až  domů. Na Šumavě provoz prakticky nulový, což , vzhledem k prázdninám a době dovolených, je téměř zázrak. Kochal jsem se zase , jako každoročně , tokem Vydry. Ty krásné balvany v korytě byly ještě více vidět, protože , přes nedávné slejváky, je docela nízký stav vody. Zato teplota byla na srpen dost nízká. Podle TV na Jezerní Slati -3 st. Podle mého měření na místě: Kvilda +3 a okolo Vydry +4.   Vždy stavím u Teplé Vltavy, ale dnes to nešlo. Opravují se mostky a konečně likviduje kostková silnice, snad ještě po Hitlerovi.... Jezdit po ní na motorce je zážitek. Tak to snad bude lepší. Od poloviny Šumavské trasy až k Rožmberku jsou vidět následky vichřice z minulého týdne. Místy leží všechny stromy, které lemovaly dříve silnici. Nejhůře dopadly břízy. Většina jich je ohnutá do vodorovna. Jehličňany spíše praskly a je vidět kolik jich leželo přes silnici. Na té je stále jehličí a listí, což je příčinou klouzání v zatáčkách. Občas je tam naplavený písek, což je ještě horší.
Zato okolí Lipenské nádrže bylo plnější než Václavák v Praze. Hlavně Němci.  Cestou jsem se několikrát koukl do lesa (co kdyby) a zjistil, že nenajdu ani prašivku. Za Vyšším Brodem prodávali u silnice borůvky a div se světe, také lišky. Tak asi rostou, ale nevím kde. Budějice byly ucpané jak ve špičce.
Moc krásně jsem se projel. Doma hodiny ukázaly 15.10. Škoda, že byla slabá baterka v mobilu a na moc fotek nestačila. Foťák zůstal ležet na stole doma... Pár fotek jsem ale přivezl....
Dalo to 487 km + 1119 předchozích =      1606 letos . Je to slabota. Snad se to ještě povede napravit....Rábí


Sušice


Jede se do kopců


Šumava má miláTakových hromad jsem viděl cestou snad 100 . To je drancování lesů

Vltavice
Bernartice 


Jelence

Žádné komentáře: