Minule jsem projel cca půlku své každoroční trasy. Druhou jsem měl schovanou na září. Jak je člověku líp, nevydrží. Tak jsem vyrazil na tu ušetřenou trasu už dnes. Z domova až do Horažďovic byla cesta stejná jako minule. Z Horažďovic dnes do Sušice - Hartmanic - a dále Prášily - Kvilda - Černá v Pošumaví - Lipno - Vyšší Brod - Rožmberk - Český Krumlov - České Budějice - Týn nad Vltavou - Bernartice - Milevsko - přehrada Orlík - Solenice - Višňová - Dobříš a po D4 domů.
Vyjel jsem zase o 1/2 6. , ale dnes už bylo méně vidět , den se krátí. Za Březnicí vyšlo sluníčko a neopustilo mne až domů. Na Šumavě provoz prakticky nulový, což , vzhledem k prázdninám a době dovolených, je téměř zázrak. Kochal jsem se zase , jako každoročně , tokem Vydry. Ty krásné balvany v korytě byly ještě více vidět, protože , přes nedávné slejváky, je docela nízký stav vody. Zato teplota byla na srpen dost nízká. Podle TV na Jezerní Slati -3 st. Podle mého měření na místě: Kvilda +3 a okolo Vydry
Zato okolí Lipenské nádrže bylo plnější než Václavák v Praze. Hlavně Němci. Cestou jsem se několikrát koukl do lesa (co kdyby) a zjistil, že nenajdu ani prašivku. Za Vyšším Brodem prodávali u silnice borůvky a div se světe, také lišky. Tak asi rostou, ale nevím kde. Budějice byly ucpané jak ve špičce.
Moc krásně jsem se projel. Doma hodiny ukázaly 15.10. Škoda, že byla slabá baterka v mobilu a na moc fotek nestačila. Foťák zůstal ležet na stole doma... Pár fotek jsem ale přivezl....
Dalo to 487 km
pondělí 21. srpna 2017
Jih
Rábí
Sušice
Jede se do kopců
Šumava má milá
Takových hromad jsem viděl cestou snad 100 . To je drancování lesů
Vltavice
Bernartice
Jelence
středa 16. srpna 2017
Západ
Zdraví je jak na houpačce a tak je nutné využít každou dobu , je jich stále méně, kdy je možné vyjet na motorce. Letos jich moc nebylo. Jedna se naskytla včera a tak jsem jí popadl za pačesy. Každý rok, začátkem září, jezdívám takovou trasu západem Čech, Chodskem, Šumavou, Lipenskem, odtud Povltavím do Nuzic, jak je zde několikrát popsáno. Chatičku v Nuzicích jsem pustil a tak mně tento záchytný bod zmizel a je nutné dojet až domů, což je o cca 120 km dál. Jelikož se i termín letošní cesty posouvá z důvodů Babčiny cesty do slunné Itálie , v tom termínu, musel jsem sáhnout k úpravám. Rozdělil jsem trasu na 2 části a včera vyrazil na tu první, dlouhou 409 km. Původně jsem vždy začínal na Přimdě, ale proč to nevzít obráceně....
Tedy Praha, Milín, Březnice, Lnáře, Horažďovice, Klatovy, Domažlice, Poběžovice, Bělá nad Radbuzou, Přimda a po D5 ku Praze, ale jelikož mě zajímala ještě jedna odbočka, vzal jsem to na Hořovice, kde jsme měli jeden z prvních srazů Motodědků 60+, dále Hostomice, nad nimiž, na Studeném vrchu, bývávalo za dob Svazarmu naše stanoviště radistů, jestli se nemýlím tak OK1 KBW. Jezdil jsem tam spíše jako obsluha agregátu. Pípání mně moc nešlo... Dále na Dobříš krásnými lesy, kam jsme chodívali za mlada na houby. Tam jsem dojel 3 skútrařky, matku a 2 dcery. Jel jsem kus za nimi a sledoval jejich jízdu. Všechny jely velice ukázněně. Když jsem je pak předjížděl , matka mazácky pozdravila nohou. Líbilo se mně , jak vychovává motodorost. Pak už jen na Dobříš a po D4 domů. Na Jílovišti u pumpy jsem tankoval a bolely mě nohy jak za mlada po 50 km pěšky. Málem jsem nedošel ke kase :-)
409 + 710 = 1119 km celkem letos
Ještě pár fotek z cesty:
Sluníčko je nízko, svítí přesně do zrcátek
Já myslel, že to bývalé letiště jsou Lnáře a on Kadov
Cíl se blíží
Svačina
Bylo krásně
Blíží se Přimda. Tento kostel byl prý zničený už za Němců a hraniční pásmo na něm nemá žádné zásluhy
Přimda
Tankování na cestu k domovu
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)